Gyakran felmerül a kérdés egyes betegségekkel kapcsolatban, hogy mit lehet, illetve mit nem lehet csinálni mellette. Így van ez a cukorbetegség és a sportolás kapcsolatának esetében is. Következő cikkünkben ennek járunk utána.
Bővebbenmozgás címke (13)
2.
A cukorbetegeket a munkahelyre is elkíséri betegségük, így fontos tudatosítani, hogyan igazítható a cukorbetegek öngondoskodása a munkahelyi körülményekhez.
Bővebben3.
Manapság rengeteg egészségesnek tűnő étrenddel találkozunk az interneten és sok tévhit övezi azt is, mit és hogyan ehet egy cukorbeteg. Megelőzhető-e a betegség, és ha igen, mivel? Következő cikkünkben ezekre a kérdésekre kerestük a választ.
Bővebben4.
Mitől ment fel a cukrom? Nem is ettem semmit! Soltész Erzsébet dietetikus megosztja az olvasókkal, mi okozhatja az ingadozást.
Bővebben5.
Soltész Erzsébet dietetikus írása arról szól, hogyan tudnak a barátaink vagy az élvezettel végzett mozgás segíteni, hogy cukorbetegként a mélypontokon túllendüljünk.
Bővebben6.
Ne becsüljük alá saját felelősségünket és lehetőségeinket a cukorbetegség megelőzésére! A kiegyensúlyozott táplálkozás, a rendszeres testmozgás és a rendszeres szűrés mindenkinek ajánlott.
Bővebben7.
Szinte minden családban van olyan, aki már kicsit kigömbölyödött, néha panaszkodik a cukrára vagy a vérnyomására, és a koleszterinje is mindig rossz a laborban… De miért emlegeti ezt a gyakori tünetegyüttest a média „csendes gyilkosként”?
Bővebben8.
A cukorbetegség nem gyógyítható meg fogyással, ám az állapot javítható, és a betegség szövődményei is nagyobb eséllyel előzhetők meg, ha a beteg lead súlyfeleslegéből. Hasznos tanácsok a diétázásról dietetikus szakírónktól.
Bővebben9.
A rendszeres mozgás segíthet a 2-es típusú cukorbetegséget megelőzni és kordában tartani. Soltész Erzsébet, a Diabess.hu dietetikus szakírója arra ad praktikus ötleteket, hogyan illesszük be a mozgást a hétköznapjainkba.
Bővebben